Velkommen

I FDF møder vi børn og unge med fantasi, fællesskab og en kristen holdning til livet.

Kontakt

Her kan du finde adresser og kontaktoplysninger på ledere og bestyrelsesmedlemmer og adresser på vores huse.

 

Webmaster

Dortea Hellmann

dorteahellmann@hotmail.com

 

Kredsleder

Berit West Pedersen

Øllgårdsvej 4, 6700 Esbjerg

28 12 21 76

bwp@bbsyd.dk

 

Ledere - Puslinge

Jan Fisker Jensen

Øllgårdsvej 2, 6700 Esbjerg

61 30 87 69

jan.fisker@bbsyd.dk

 

Dortea Hellmann

Carit Etlars Allé 1, 6700 Esbjerg

dorteahellmann@hotmail.com

 

Frederikke West Pedersen

Øllgårdsvej 4, 6700 Esbjerg

 

Ledere - 1. Tumlinge

Berit West Pedersen

Øllgårdsvej 4, 6700 Esbjerg

28 12 21 76

bwp@bbsyd.dk

 

Charlotte Sørensen

Lupinvej 6, 6705 Esbjerg Ø

22 35 72 151

charlottesoersensen92@gmail.com

 

Signe Andreassen

Chr. Richardts Vej 1, 6700 Esbjerg

 

Anne B. Hansen

Hostrups Alle 14, 6700 Esbjerg

 

Ledere - 2. Tumlinge

Jan Moelsby

Ribegad 33A, 6700 Esbjerg

21 41 15 18

janmoelsby@gmail.com

 

Anja Jensen

Spangsbjerg Kirkevej B99, 6700 Esbjerg

61 71 58 94

anja1jensen@hotmail.com

 

Ledere - 1. Pilte

Jan Fisker Jensen

Øllgårdsvej 2, 6700 Esbjerg

61 30 87 69

jan.fisker@bbsyd.dk

 

Dortea Hellmann

Carit Etlars Allé 1, 6700 Esbjerg

dorteahellmann@hotmail.com

 

Henriette W. Hansen

Lykkegårdsvej 4D, 2. tv, 6700 Esbjerg

26 34 07 71

Hwolffhansen@gmail.com

 

Mads Lysgaard Maarup

Chr. Winthers Vej 12, 6700 Esbjerg

 

Ledere - 2.Pilte

Lars Balsen Nielsen

Ribegade 37, 6700 Esbjerg

25 60 87 81

larsbalsen@fdf.dk

 

Lone Mikkelsen

Toftsvej 40, st tv, 6700 Esbjerg

51 70 08 44

lonetuppeware@gmail.com

 

Ledere - 1. Væbnere 

Birgit Thygesen

Højvangs Parkvej 38, 6700 Esbjerg

61 77 82 93

birgit@fdf.dk

 

Johanne Gregersen

Frodesgade 34, 6700 Esbjerg

40 98 05 97

johanneg@fdf.dk

 

Simon Kolagar

Ingemannsalle 72, 6700 Esbjerg

42 23 37 97

simonkolagar@gmail.com

 

Ledere - 2.og 3. Væbnere

Peter Kristensen

Baggesens Allé 165, 6700 Esbjerg

22 42 57 47 eller 75 18 00 99

fynbo@fdf.dk

 

Anette Fuglkjær

Ingemanns Alle 109, 6700 Esbjerg

23 45 51 47

afuglkjaer@gmail.com

 

Anders Lauridsen

Gl. Vardevej 28, 2. tv, 6700 Esbjerg

20 48 75 48

asl.psp@esenet.dk

 

 

Ledere - Seniore


Asger Langebæk

Sønderhaven 9, 6700 Esbjerg

29 84 00 69

asger@fam-langebaek.dk

 

Nicholai Bruun Thomsen

Skanderborgvej 20

6705 Esbjerg

nicholaibthomsen@gmail.com

 

Bestyrelsen

 

Formand

Jens Langebæk

Sønderhaven 9, 6700 Esbjerg

51 29 99 49 eller 75 45 33 12

jens@fam-langebaek.dk

 

Kredsleder - Ekstern

Max Ahrendsen

Fredensgade 25c, 6700 Esbjerg

26 22 00 87

maxa@FDF.dk

 

Kredsleder

Berit West Pedersen

Øllgårdsvej 4, 6700 Esbjerg

28 12 21 76

bwp@bbsyd.dk

 

Kasserer

Karin Sørensen

Nørregade 4, st., 6700 Esbjerg

 23 70 52 00

karin.fdf@gmail.com

 

Leder repræsentant  

Jan Moelsby

Ribegad 33A, 6700 Esbjerg

21 41 15 18

janmoelsby@gmail.com

 

Senior repræsentant

Simon Kolagar

Ingemannsalle 72, 6700 Esbjerg

42 23 37 97

simonkolagar@gmail.com

 

Næstformand og menighedsrepræsentant

Thomas Staal

Ribegade 117, 6700 Esbjerg

40 56 53 66

etstaal@esenet.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Lena Pedersen

Blichers Allé 5, 6700 Esbjerg

21 74 70 84 eller 75 12 54 67

lena00@fdf.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Inge Sørensen

Spangsbjerghaven 50, 6700 Esbjerg

61 69 45 92

ings@FDF.dk

 

 

 

Kredshuset

Gammelby Fritidscenter

Darumvej 110 - 112, 6700 Esbjerg

 

Kredsens hytte

SKOVBO

Øen 64

Marbæk Plantage, 6710 Esbjerg V