Velkommen

I FDF møder vi børn og unge med fantasi, fællesskab og en kristen holdning til livet.

Kontakt

Kredsleder

Berit West Pedersen

Øllgårdsvej 4, 6700 Esbjerg

28 12 21 76

bwp@bbsyd.dk

 

Ledere - Puslinge 

Jan Fisker Jensen

Øllgårdsvej 2, 6700 Esbjerg

61 30 87 69

jan.fisker@bbsyd.dk

 

Dortea Hellmann

Carit Etlars Allé 1, 6700 Esbjerg

dorteahellmann@hotmail.com

 

Ledere - 1. Tumlinge

Berit West Pedersen

Øllgårdsvej 4, 6700 Esbjerg

28 12 21 76

bwp@bbsyd.dk

 

Ledere - 2. Tumlinge

Jan Moelsby

Ribegad 33A, 6700 Esbjerg

21 41 15 18

janmoelsby@gmail.com

 

Anja Jensen

Spangsbjerg Kirkevej B99, 6700 Esbjerg

61 71 58 94

anja1jensen@hotmail.com

 

Ledere - 1. Pilte

Jan Fisker Jensen

Øllgårdsvej 2, 6700 Esbjerg

61 30 87 69

jan.fisker@bbsyd.dk

 

Dortea Hellmann

Carit Etlars Allé 1, 6700 Esbjerg

dorteahellmann@hotmail.com

 

Cecilie Debel Hansen

Sønderhaven 7, 6700 Esbjerg

cecilieh99@gmail.com

 

Ledere - 2.Pilte

Lars Balsen Nielsen

Ribegade 37, 6700 Esbjerg

25 60 87 81

larsbalsen@fdf.dk

 

Lone Mikkelsen

Toftsvej 40, st tv, 6700 Esbjerg

51 70 08 44

lonetuppeware@gmail.com

 

Ledere - 1. Væbnere 

Anders Lauridsen

Gl. Vardevej 28, 2. tv, 6700 Esbjerg

20 48 75 48

asl.psp@esenet.dk

 

Ledere - 2. Væbnere

Birgit Thygesen

Højvangs Parkvej 38, 6700 Esbjerg

61 77 82 93

birgit@fdf.dk

 

Johanne Gregersen

Frodesgade 34, 6700 Esbjerg

40 98 05 97

johanneg@fdf.dk

 

Jens Langebæk

Sønderhaven 9, 6700 Esbjerg

51 29 99 49 eller 75 45 33 12

jens@fam-langebaek.dk

 

Ledere - 3. Væbnere og Seniorvæbnere

Peter Kristensen

Baggesens Allé 165, 6700 Esbjerg

22 42 57 47 eller 75 18 00 99

fynbo@fdf.dk

 

Anette Fuglkjær

Ingemanns Alle 109, 6700 Esbjerg

23 45 51 47

afuglkjaer@gmail.com

 

Ledere - Seniore

Asger Langebæk

Sønderhaven 9, 6700 Esbjerg

29 84 00 69

asger@fam-langebaek.dk

 

Nicholai Bruun Thomsen

Skanderborgvej 20

6705 Esbjerg

nicholaibthomsen@gmail.com

 

Bestyrelsen

 

Formand

Jens Langebæk

Sønderhaven 9, 6700 Esbjerg

51 29 99 49 eller 75 45 33 12

jens@fam-langebaek.dk

 

Kredsleder - Ekstern

Max Ahrendsen

Fredensgade 25c, 6700 Esbjerg

26 22 00 87

maxa@FDF.dk

 

Kredsleder

Berit West Pedersen

Øllgårdsvej 4, 6700 Esbjerg

28 12 21 76

bwp@bbsyd.dk

 

Kasserer

Karin Sørensen

Nørregade 4, st., 6700 Esbjerg

23 70 52 00

karin.fdf@gmail.com

 

Leder repræsentant  

Jan Moelsby

Ribegad 33A, 6700 Esbjerg

21 41 15 18

janmoelsby@gmail.com

 

Senior repræsentant

Simon Kolagar

Ingemannsalle 72, 6700 Esbjerg

42 23 37 97

simonkolagar@gmail.com

 

Næstformand og menighedsrepræsentant

Thomas Staal

Ribegade 117, 6700 Esbjerg

40 56 53 66

etstaal@esenet.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Lena Pedersen

Blichers Allé 5, 6700 Esbjerg

21 74 70 84 eller 75 12 54 67

lena00@fdf.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Inge Sørensen

Spangsbjerghaven 50, 6700 Esbjerg

61 69 45 92

ings@FDF.dk

 

Kredshuset

Gammelby Fritidscenter

Darumvej 110 - 112, 6700 Esbjerg

 

Kredsens hytte

SKOVBO

Øen 64

Marbæk Plantage, 6710 Esbjerg V