Arena

Her finder du kontaktoplysninger på formænd i FDFs Arena.

Har du lyst til at være en del af FDFs udvalg, kan du tage kontakt til udvalgets formand. 

BLUZ

Mia Fanefjord Pedersen
miap@FDF.dk
Tlf.: 41 43 11 55

Web: www.facebook.com/bluzFDF

 

FDF LEDEREN

Christina Gro Hansen
christinagro@FDF.dk
Tlf.: 41 43 11 92

Web: www.facebook.com/FDFLEDEREN

 

FLUX

Mia Fanefjord Pedersen
miap@FDF.dk
Tlf.: 41 43 11 55

 

Sille og Sigurd

Mia Fanefjord Pedersen
miap@FDF.dk
Tlf.: 41 43 11 55

 

Legefriluftsudvalget

Tomas Bahn Koling Vilstrup
tomas@FDF.dk
Tlf.:86 84 57 59

Web: FDF.dk/friluftsudvalget

 

Ejendomsudvalget

Peter Jeppesen
peterj@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 50
 

Uddannnelsesudvalget

Jonathan Kunisch Eriksen
jonathankunisch@gmail.com
Tlf.: 28 34 01 00
 

Internationalt udvalg

Dennis Frederiksen
dennis@dennisjim.dk
Tlf.: 61 33 61 46

Web: FDF.dk/international

 

Trosudvalget

Anna Korsgaard Berg
tro@fdf.dk
Tlf.: 22 39 35 90

 

Bandudvalget 

Søren Vestergaard
sv.keskole@gmail.com 
Tlf.: 30 13 58 94
 

Legedatabasen

Peter Randorff Larsen
peterrandorff@gmail.com

 

 

 

 


​​​​​​​Væbnermesterskabet

Christian Cannon
christian@cannon.dk
Tlf.: 40 68 01 06
&
Marie Holmriis
msholmriis@gmail.com
Tlf.: 29 24 44 42
Web: mesterskabet.dk

 

Orkesterudvalg og Efterårskursus

Jan Skogøy
jan@skogoy.dk
Tlf.: 31 54 00 53

&

Anne Mette Tilsted Hansen
amflugel@gmail.com
Tlf.:  22 61 90 11

Web: Facebook.com/FDFs-orkesterudvalg

 

Legeudvalget

Lene Pfeiffer
lenepfeiffer@hotmail.com
Tlf.: 24 65 17 75

&

Simon Stagis
simonstagis@fdf.dk
Tlf.: 23 74 18 31


 


 

 

March og lejr-udvalget

Kræn Bech-Petersen
kraen@bech-petersen.dk
Tlf.: 22 30 74 11

Web: facebook.com/marchoglejr

 

Myanmar-udvalget

Andreas Lauritsen
andreasgamlau@gmail.com
Tlf.: 24 90 36 12

Web: minglabarmyanmar.dk

 

Socialudvalget

Simon Kangas Larsen
simon@kangas.dk
Tlf.: 20 31 30 41

 

Skoleforum

Helga Kolby Kristiansen
helgakolbykristiansen@gmail.com
Tlf.: 20 62 13 14

 

Seniorfestival

Jakob Fauerskov
fauer85@hotmail.com
Tlf.: 22 74 67 62

Web: seniorfestival.dk

 

Instruktørkursus

Amalie Kyndesen
amalie@fdf.dk
Tlf: 22 85 99 19
 

Lederfighten

Nicklas Bjerg Hansen
bjerget@fdf.dk
Tlf:42 42 40 65
 

FDF Lederkursus

Anne Kahtrine Østerby Muldbjerg
annekathrine@fdf.dk
Tlf: 41 73 11 83

 


Familielejren

Jakob Ørstrup
oerstrup@fdf.dk

 


Kano

Peder Bertram Andreasen
pederbertram@hotmail.com

 

Ungdommens folkemøde

Laura Visbech Aarøe
Laura-aaroe@hotmail.com
Tlf: 22 77 38 87

&

Lasse Nicky Nybo
lassenybo@gmail.com
Tlf: 41 73 11 87

 

Seniorkursus Sletten

Majken Østergaard Frederiksen
majken@fdf.dk
Tlf: 41 73 11 52

 

7.-8. klasseskursus - Hardsyssel

Lykke Bitsch Overgaard
bitschlykke@gmail.com
Tlf: 61 51 03 89

&

Julie Abildgaard Buur
julie1404@hotmail.com
Tlf: 22 97 20 11

 

 

 

Seniorkursus Vork

Troels Rasmussen
troels.rasmussen@fdf.dk
Tlf: 28 68 27 30

&

Thomas Holmgaard Hundebøll
thomashhund@gmail.com
Tlf: 28 45 49 25

Bilag til refusion af udlæg og udgifter:

Skal du have refunderet dine aktivitets- eller udvalgsrelaterede udgifter hos FDFs forbundskontor, så skal du bruge nedenstående udgiftsbilag. Husk at udfylde det så udførligt som muligt og aflever det til formand, kursusleder mv. Ved kørsel i egen bil skal den angivne kørselsdistance svare til de oplyste destinationer.