Arena

Her finder du kontaktoplysninger på formænd i FDFs Arena.

Har du lyst til at være en del af FDFs udvalg, kan du tage kontakt til udvalgets formand. 

A-D

Bandudvalget 

Maria Ladefoged Eriksen
E-mail: mariaeriksen@FDF.dk
Tlf.: 28 43 92 39

 

E

Ejendomsudvalget

Peter Jeppesen
E-mail: peterj@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 50

 

F

Familielejren

Jakob Ørstrup
E-mail: oerstrup@FDF.dk
Tlf.: 22 27 73 53

 

FDF LEDEREN

Mia Fanefjord Hansen
E-mail: miap@FDF.dk
Tlf.: 41 43 11 55

Stina Lykke Hyllested Volf
E-mail: slhv@FDF.dk
Tlf.: 28 88 96 71

 

FLUX

Mia Fanefjord Hansen
E-mail: miap@FDF.dk
Tlf.: 41 43 11 55

 

G-H

GLOBUS

E-mail: globus@FDF.dk 
Web: fdf.dk/inspiration/globus

Sofie Dammeyer Sørensen
E-mail: sofiedammeyer@gmail.com
Tlf.: 21 22 86 44

Signe Randorff Larsen
E-mail: signerandorff@hotmail.com
Tlf.: 61 71 51 03

 

I-J

Instruktørkursus

Signe Randorff Larsen
E-mail: signerandorff@hotmail.com
Tlf.: 61 71 51 03

 

Internationalt Forum

Web: FDF.dk/international
E-mail: International@FDF.dk

Kenneth Skytte
E-mail: kenneth.skytte@fdf.dk
Tlf.:  29 42 00 98

 

K

Kano

Peder Bertram Andreasen
E-mail: pederbertram@hotmail.com
Tlf.: 51 90 72 87

 

Klatreudvalg

Sanne Skov Nielsen
E-mail: sanneskovnielsen@gmail.com
Tlf.: 51 62 88 68

Ulrik Taasti Landberg
E-mail: ulrikls@FDF.dk
Tlf.: 51 34 39 01
 

KursusSTART - Hardsyssel

Andreas Nielsen
E-mail: andreas.nielsen@fdf.dk
Tlf.: 25 42 82 15

Kenneth Lindquist Christensen
E-mail: klc@fdf.dk
Tlf.: 26 12 55 92

 

KursusSTART - Limbjerggaard

Nanna Jakobsen
E-mail: nannajakobsen@fdf.dk 
Tlf.: 29 84 91 91

Brian Strunge Nielsen
E-mail: bstrunge@hotmail.com
Tlf.: 28 40 69 11

 

KursusSTART - Rysensteen (efterår)

Christian Reimuth
E-mail: cr@fdf.dk
Tlf.: 50 49 38 09

Nicolai Pelzer
E-mail: nicolaipelzer@FDF.dk
Tlf.: 23 27 20 67

 

KursusSTART - Rysensteen (vinter)

Jesper Nord
E-mail: jesper@nord.dk
Tlf.: 60 37 25 22

 

KursusPLUS

Thomas Hundebøll
E-mail: Thomashundebøll@FDF.dk
Tlf.: 28 45 49 25

L

Landslejrudvalg

Simon Stagis Nielsen
E-mail: simonstagis@FDF.dk
Tlf.: 23 74 18 31

 

Lederkursus

Rune Kløve Junge
E-mail: rk@fdf.dk
Tlf.: 41 73 11 82

 

Legedatabasen

Web: www.legedatabasen.dk

Peter Randorff Larsen
E-mail: peterrandorff@gmail.com
Tlf.: 61 78 30 31

 

Legeudvalget

E-mail: leg@FDF.dk

Daniel Graungaard 
E-mail: graungaard@FDF.dk
Tlf.: 60 86 00 04

Maria Ilum Andersen
E-mail: maria.ilum@fdf.dk
Tlf.: 41 15 70 75

 

M-N

March og lejr-udvalget

E-mail: marchoglejr@FDF.dk
Facebook: facebook.com/marchoglejr

Lise Spanggaard Piltoft 
E-mail: lise@piltoft.dk
Tlf.: 28 68 99 89

 

Mærkeudvalget

Vakant
E-mail:
Tlf.:

 

O-Q

Orkesterudvalg og orkesterkursus

Web: www.fdf.dk/orkesterudvalg
Facebook: Facebook.com/FDFs-orkesterudvalg

Jan Skogøy
E-mail: jan@skogoy.dk
Tlf.: 31 54 00 53

Anne Mette Tilsted Hansen
E-mail: amflugel@gmail.com
Tlf.:  22 61 90 11

 

R

Relationsudvalget

Heidi Bak Nielsen
E-mail: heidibaknielsen@gmail.com
Tlf.: 93 70 07 29

 

S

SAMFU (Samfundsengagementsudvalget)

E-mail: Samfundsengagement@FDF.dk

Maria N. Mølholm
E-mail: NikhitaMaria@gmail.com
Tlf.: 51 31 87 84

Morten Bergsøe
E-mail: bergoese@gmail.com
Tlf.: 26 83 85 78

 

Seniorfestival

Web: seniorfestival.dk

Jakob Fauerskov
E-mail: fauer85@hotmail.com
Tlf.: 22 74 67 62

Søren Vestergaard
E-mail: sv.keskole@gmail.com
Tlf.: 30 13 58 94

 

Seniorkursus Sletten

Jeppe Sølvberg Strauss
E-mail: jss@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 82

Markus Glavind
E-mail: glavindmarkus@gmail.com
Tlf.: 23 71 51 65

 

Seniorkursus Vork

Emma Thoftgaard Nielsen
E-mail: emmathoftgaard@fdf.dk
Tlf.: 26 36 49 73

Amalie Bjerre Falkesgaard
E-mail: amaliebf@fdf.dk
Tlf.: 22 25 48 08

 

Seniorvæbnerkursus - Hardsyssel Efterskole

Katrine Benée
E-mail: kbenee@FDF.dk
Tlf.: 61 44 07 03

Pernille Bak Østergaard
E-mail: pernillebak@FDF.dk
Tlf.: 60 15 02 77

 

Seniorvæbnerkursus - Kongeådalens Efterskole

E-mail: kursus@keskole.dk

Anne-Lene Nedell Jöhnk
E-mail: anjohnk@gmail.com
Tlf.: 24 24 22 05

Kristian Rieland
E-mail: kristian@rieland.dk
Tlf.: 53 59 20 06

Morten Gehrt Schmidt
E-mail: mortenschmidt@fdf.dk
Tlf.: 22 72 14 18

 

Seniorvæbnerkursus - Midtsjællands Efterskole

Susanne Toft Nielsen
E-mail: sus04_5@hotmail.com
Tlf.: 20 65 00 39

Benny Legaard Buur
E-mail: blb@FDF.dk
Tlf.: 20 70 56 34

 

Sille og Sigurd

Stina Lykke Hyllested Volf
E-mail: slhv@FDF.dk 
Tlf.: 41 73 11 91

 

Skoleforum

Helga Kolby Kristiansen
E-mail: helgakolbykristiansen@gmail.com
Tlf.: 20 62 13 14

 

Slettens Bestyrelse

Carsten Kolby Kristiansen
E-mail: carstenkristiansen@outlook.dk 
Tlf.: 20 27 71 25

 

T

Trosudvalget

E-mail: tro@FDF.dk

Kathrine Fischer
E-mail: kf070393@gmail.com
Tlf.: 60 19 37 58

 

U

Uddannnelsesforum

Maria Rytter
E-mail: ryttermaria@hotmail.com
Tlf.: 25 61 46 23

 

V

Væbnermesterskabet

Web: www.mesterskabet.dk
Christian Cannon Jensen
E-mail: christian@cannon.dk
Tlf.: 40 68 01 06

 

Øvrige

 

Refusion af udlæg og udgifter:

 

Skal du have refunderet dine aktivitets- eller udvalgsrelaterede udgifter hos FDFs forbundskontor, sker det via onlineplatformen Impensa. Læs mere om hvordan det fungerer her: