Arena

Her finder du kontaktoplysninger på formænd i FDFs Arena.

Har du lyst til at være en del af FDFs udvalg, kan du tage kontakt til udvalgets formand. 

A-E

Amelias Eventyrklub (pilteudvalget)

Lisbeth Tengstedt
E-mail: lisbeth_tengstedt@hotmail.com
Tlf.: 40 62 93 68

 

Ejendomsudvalget

Peter Jeppesen
E-mail: peterj@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 50

 

F

Familielejren

Jakob Hjuler
E-mail: jakob@hjuler.info
Tlf.: 22 99 39 13

 

FDF LEDEREN

Rasmus Lind
E-mail: rl@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 92

 

Instagram-redaktionen

Helena Isbye
E-mail: Helenaisbye.music@gmail.com
Tlf.: 20 56 29 68

 

G-H

 

 

I-J

Internationalt Forum

Web: FDF.dk/international
E-mail: International@FDF.dk

Sara Lentz 
E-mail: saralentz@FDF.dk
Tlf.: 26 36 61 01

Kamilla Holse Palbjørn-Søgaard
E-mail: k.palbjorn@gmail.com
Tlf.: 26 14 89 61

 

Instruktørkurset

Nanna Jakobsen
E-mail: nannajakobsen@fdf.dk
Tlf.: 29849191

Andreas Nielsen
E-mail: andreas.nielsen@fdf.dk
Tlf.: 25 42 82 15

K

Kano

Peder Bertram Andreasen
E-mail: pederbertram@hotmail.com
Tlf.: 51 90 72 87

 

Klatreudvalg

Sanne Skov Nielsen
E-mail: sanneskovnielsen@gmail.com
Tlf.: 51 62 88 68

Ulrik Taasti Landberg
E-mail: ulrikls@FDF.dk
Tlf.: 51 34 39 01
 

KursusSTART - Hardsyssel (Påsken)

Anna Cecilie Nielsen
E-mail: annanielsen@fdf.dk
Tlf.: 45 13 37 27

Nicolai Pelzer
E-mail: nicolaipelzer@FDF.dk
Tlf.: 23 27 20 67

 

KursusSTART - Hardsyssel (uge 42)

Cecilie Sørensen
E-mail: csoerensen@FDF.dk
Tlf.: 42325648

Nanna Jakobsen
E-mail: nannajakobsen@FDF.dk
Tlf.: 29849191

 

KursusSTART - Limbjerggaard (Uge 7)

Nanna Jakobsen
E-mail: nannajakobsen@fdf.dk 
Tlf.: 29 84 91 91

Christopher Memhave Petersen
E-mail: cmpses@gmail.com
Tlf.: 50 46 48 08

 

KursusSTART - Rysensteen (Uge 42)

Emma Johanne Hansen
E-mail: emmajhansen@hotmail.com
Tlf.: 60 83 99 11

Anna Nielsen
E-mail: annanielsen@fdf.dk
Tlf.: 22 55 22 04

 

KursusSTART - Rysensteen (Uge 7)

Jesper Nord
E-mail: jesper@nord.dk
Tlf.: 60 37 25 22

Sarah Amfelt
E-mail: sarahamfelt@fdf.dk
Tlf.: 30 26 95 92

 

KursusPLUS

Thomas Hundebøll
E-mail: Thomashundebøll@FDF.dk
Tlf.: 28 45 49 25

Simon Svir
E-mail: simonsvir@gmail.com
Tlf.: 28 45 08 85 

L

Landslejrudvalg

Intet udvalg pt. 

 

Lederkurset 2024

E-mail: Lederkursus@FDF.dk

Thomas Woll
Tlf: 28 83 84 78

Ida Lykke Krøjer
Tlf: 60 60 33 45

 

Legedatabasen

Web: www.legedatabasen.dk

Peter Randorff Larsen
E-mail: peterrandorff@gmail.com
Tlf.: 61 78 30 31

 

Legeudvalget

E-mail: leg@FDF.dk

Peter Randorff Larsen
E-mail: peterrandorff@gmail.com
Tlf.: 61 78 30 31

Maria Ilum Andersen
E-mail: Maria.Ilum@FDF.dk
Tlf.: 41 15 70 75

 

M-N

March og lejr-udvalget

E-mail: marchoglejr@FDF.dk
Facebook: facebook.com/marchoglejr

Lise Spanggaard Piltoft 
E-mail: lise@piltoft.dk
Tlf.: 28 68 99 89

 

Mærkeudvalget

Formand 
Jonatan Engrob Hjul Adamsen
E-mail: jonatan.hjul@fdf.dk
Tlf.: 22 64 20 75

 

O-Q

Orkesterudvalg og orkesterkursus

Web: www.fdf.dk/orkesterudvalg
Facebook: Facebook.com/FDFs-orkesterudvalg

Jan Skogøy
E-mail: jan@skogoy.dk
Tlf.: 31 54 00 53

Anne Mette Tilsted Hansen
E-mail: amflugel@gmail.com
Tlf.:  22 61 90 11

 

R

Relationsudvalget

Heidi Bak Nielsen
E-mail: heidibaknielsen@gmail.com
Tlf.: 93 70 07 29

 

S

SAMFU (Samfundsengagementsudvalget)

Nadia Aron Piilgaard
E-mail: Nadia.aron@fdf.dk
Tlf: 52 88 33 23

 

Seniorfestival

Web: seniorfestival.dk

Jakob Fauerskov
E-mail: fauer85@hotmail.com
Tlf.: 22 74 67 62

Søren Vestergaard
E-mail: sv.keskole@gmail.com
Tlf.: 30 13 58 94

 

Seniorkursus Sletten

Jeppe Sølvberg Strauss
E-mail: jss@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 82

Morten Overgaard
E-mail: mo@fdf.dk
Tlf.: 51 26 13 56

 

Seniorkursus Vork

Amalie Bjerre Falkesgaard
E-mail: amaliebf@fdf.dk
Tlf.: 22 25 48 08

 

Seniorvæbnerkursus - Kongeådalens Efterskole

E-mail: kursus@kongeskole.dk

Kristian Rieland
Tlf.: 53 59 20 06

Laura Rosendahl
Tlf.: 22 11 89 37

Kenneth Lindqvist Christensen
Tlf.: 26 12 55 92

 

Seniorvæbnerkursus - Midtsjællands Efterskole

Susanne Toft Nielsen
E-mail: sus04_5@hotmail.com
Tlf.: 20 65 00 39

Benny Legaard Buur
E-mail: blb@FDF.dk
Tlf.: 20 70 56 34

 

Sille og Sigurd

Stina Lykke Hyllested Volf
E-mail: slhv@FDF.dk 
Tlf.: 41 73 11 91

 

Skoleforum

Helga Kolby Kristiansen
E-mail: helgakolbykristiansen@gmail.com
Tlf.: 20 62 13 14

 

Slettens Bestyrelse

Carsten Kolby Kristiansen
E-mail: carstenkristiansen@outlook.dk 
Tlf.: 20 27 71 25

 

T

Trosudvalget

E-mail: tro@FDF.dk

Kathrine Fischer
E-mail: kf070393@gmail.com
Tlf.: 60 19 37 58

Stine Vrist Jepsen
E-mail: stvjepsen@FDF.dk
Tlf.: 60 84 54 64

U

Uddannnelsesforum

Maria Rytter
E-mail: ryttermaria@hotmail.com
Tlf.: 25 61 46 23

 

V

Væbnermesterskabet

Web: www.mesterskabet.dk
Christian Cannon Jensen
E-mail: christian@cannon.dk
Tlf.: 40 68 01 06

Sarah Schremmer Larsen
E-mail: sarahslarsen@hotmail.com
Tlf.: 25 13 88 81

 

Øvrige

 

Refusion af udlæg og udgifter:

 

Skal du have refunderet dine aktivitets- eller udvalgsrelaterede udgifter hos FDFs forbundskontor, sker det via onlineplatformen Impensa. Læs mere om hvordan det fungerer her: