Arena

Her finder du kontaktoplysninger på formænd i FDFs Arena.

Har du lyst til at være en del af FDFs udvalg, kan du tage kontakt til udvalgets formand. 

A-D

Bandudvalget 

Maria Ladefoged Eriksen
E-mail: mariaeriksen@fdf.dk
Tlf.: 28 43 92 39

 

BLUZ

Ida Sofie Kristensen
E-mail: isk@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 92

 

E

Ejendomsudvalget

Peter Jeppesen
E-mail: peterj@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 50

 

F

Familielejren

Jakob Ørstrup
E-mail: oerstrup@FDF.dk
Tlf.: 22 27 73 53

 

FDF LEDEREN

Mia Fanefjord Hansen
E-mail: miap@FDF.dk
Tlf.: 41 43 11 55

 

FLUX

Ida Sofie Kristensen
E-mail: isk@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 92

 

G-H

GLOBUS

E-mail: globus@FDF.dk 
Web: fdf.dk/inspiration/globus

Peter Alkjærsig 
E-mail: peter.alk@hotmail.com
Tlf.: 29 60 31 46

 

I-J

Instruktørkursus

Signe Randorff Larsen
E-mail: signerandorff@hotmail.com
Tlf.: 61 71 51 03 

 

Internationalt udvalg

Web: FDF.dk/international

Midlertidig formand: 
Rasmus B. Ottosen
E-mail: rbo@fdf.dk
Tlf.: 41 73 11 84

 

K

Kano

Peder Bertram Andreasen
E-mail: pederbertram@hotmail.com
Tlf.: 51 90 72 87

 

L

Lederkursus

Jeppe Strauss
E-mail: jss@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 82

 

Legedatabasen

Web: www.legedatabasen.dk

Peter Randorff Larsen
E-mail: peterrandorff@gmail.com

 

Legeudvalget

E-mail: leg@FDF.dk

Daniel Graungaard 
E-mail: graungaard@fdf.dk
Tlf.: 60 86 00 04

&

Kasper Dahl Jensen
E-mail: kasperdj.dj@gmail.com
Tlf.: 26 36 08 80

 

M-N

March og lejr-udvalget

E-mail: marchoglejr@fdf.dk
Facebook: facebook.com/marchoglejr

Lise Spanggaard Piltoft 
E-mail: lise@piltoft.dk
Tlf.: 28 68 99 89

 

O-R

Orkesterudvalg og orkesterkursus

Web: www.fdf.dk/orkesterudvalg
Facebook: Facebook.com/FDFs-orkesterudvalg

Jan Skogøy
E-mail: jan@skogoy.dk
Tlf.: 31 54 00 53

&

Anne Mette Tilsted Hansen
E-mail: amflugel@gmail.com
Tlf.:  22 61 90 11

 

S

Samfundsengagement

Sara Lentz Jørgensen
E-mail: saralentz@FDF.dk
Tlf.: 26 36 61 01

 

Seniorfestival

Web: seniorfestival.dk

Jakob Fauerskov
E-mail: fauer85@hotmail.com
Tlf.: 22 74 67 62

Søren Vestergaard
E-mail: sv.keskole@gmail.com
Tlf.: 30 13 58 94

 

Seniorvæbnerkursus - Hardsyssel

Katrine Benee
E-mail: kbenee@FDF.dk
Tlf.: 61 44 07 03

&

Pernille Bak Østergaard
E-mail: pernillebak@FDF.dk
Tlf.: 60 15 02 77

 

Seniorvæbnerkursus - Kongeaadalen

E-mail: kursus@keskole.dk

Mads Wermuth
E-mail: m.wermuth@hotmail.com
Tlf.: 20 60 93 49

Kristian Rieland
E-mail: kristian@rieland.dk
Tlf.: 53 59 20 06

Anne-Lene Nedell Jöhnk
E-mail: anjohnk@gmail.com
Tlf.: 24 24 22 05

 

Seniorvæbnerkursus - MSE

Susanne Toft Nielsen
E-mail: sus04_5@hotmail.com
Tlf.: 20 65 00 39

&

Benny Legaard Buur
E-mail: blb@FDF.dk
Tlf.: 20 70 56 34

 

Seniorkursus Sletten

Jeppe Strauss
E-mail: jss@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 82

&

Markus Glavind
E-mail: glavindmarkus@gmail.com 
Tlf.: 23 71 51 65

 

Seniorkursus Vork

Rasmus Frydensbjerg
E-mail: rasmus_frydensbjerg@hotmail.com
Tlf.: 22 70 37 98

Emma Thoftgaard Nielsen
E-mail: emmathoftgaard@gmail.com
Tlf.: 26 36 49 73

 

Sille og Sigurd

Mia Fanefjord Hansen
E-mail: miap@FDF.dk 
Tlf.: 41 43 11 55

 

Skoleforum

Helga Kolby Kristiansen
E-mail: helgakolbykristiansen@gmail.com
Tlf.: 20 62 13 14

 

Slettens Bestyrelse

Carsten Kolby Kristiansen
E-mail:  carstenkristiansen@outlook.dk 
Tlf.: 20 27 71 25

 

Socialudvalget

Heidi Bak
E-mail: heidibak@FDF.dk
Tlf.: 41 73 11 81

 

T

Trosudvalget

Kathrine Fischer
E-mail: tro@FDF.dk
Tlf.: 60 19 37 58

 

U

Uddannnelsesforum

Maria Rytter
E-mail: ryttermaria@hotmail.com
Tlf.: 25 61 46 23

 

V

Væbnermesterskabet

Web: www.mesterskabet.dk
Christian Cannon Jensen
E-mail: christian@cannon.dk
Tlf.: 40 68 01 06

 

Øvrige

7.-8. kl. kursus - Hardsyssel

Julie Abildgaard Buur
E-mail: julie1404@hotmail.com 
Tlf.: 22 97 20 11
 

7.-8. kl. kursus - Limbjerg

Brian Strunge
E-mail: bstrunge@hotmail.com
Tlf.: 28 40 69 11

 

7.-8. kl. kursus - Rysensteen (efterår)

Andreas Nielsen
E-mail: Andreas.nielsen@fdf.dk
Tlf.: 25 42 82 15

&

Nicolai Pelzer
E-mail: nicolaipelzer@fdf.dk
Tlf.: 23 27 20 67

 

7.-8. kl. kursus - Rysensteen (vinter)

Jesper Nord
E-mail: jesper@nord.dk
Tlf.: 60 37 25 22

 

 

Refusion af udlæg og udgifter:

 

Skal du have refunderet dine aktivitets- eller udvalgsrelaterede udgifter hos FDFs forbundskontor, sker det fra starten af 2020 via onlineplatformen Impensa. Læs mere om hvordan det fungerer her: